Edi Rama

Gërdeci i Kushtetutës dhe sistemit tonë politik

Gërdeci i Kushtetutës dhe sistemit tonë politik

Para pak ditësh u përkujtua tragjedia e Gërdecit, një ngjarje që traumatizoi të gjithë shoqërinë politike shqiptare, e cila për një moment kuptoi papërgjegjshmërinë e...

Ben Blushi në Opinion — Pikat kryesore

Ben Blushi në Opinion — Pikat kryesore

Deputeti socialist Ben Blushi ishte i ftuar, mbrëmë, në emisionin Opinion, të gazetarit Blendi Fevziu. Disa nga deklaratat e tij kryesore ishin: Për gjendjen në...

Rilindja e një gazetari

Rilindja e një gazetari

Përpara se të shpërqëndrohej me biznese televizionesh, muzesh e bunkerësh, Ilir Babaramo ishte një gazetar shumë i mirë, me një penë shumë të mprehtë. Por,...

1 123 124 125 126