Korrupsion

Prokurori i arrestuar me pasuri përrallore

Prokurori i arrestuar dje, Haxhi Giu disponon pasuri të konsiderueshme në vlerë monetare dhe pasuri të paluajtshme. Sipas ILDKPKI, llogaritë bankare arrijnë vlerën e 500...

Spartak Ngjela akuza ndaj Metës e Berishës

“Reformën në drejtësi nuk e do korrupsioni. Cilët janë? Meta kryesori - një hajdut ordiner. Pastaj me radhë shokët: Berisha ...dhe me të, i gjithë...

E majta e kaviarit dhe kaskada e zhvatjes

E majta e kaviarit dhe kaskada e zhvatjes

Palma, koktej, koncerte të panumërta, instalacione neoni, tapete të kuq, gra të bukura, gjerdanë me margaritarë, makina luksoze, kostume të bërë me porosi, butona këmishe...

Meta si kalorës i moralit

Meta si kalorës i moralit

Rreth katër javë më parë, në mënyrë të papritur, gjatë një interviste televizive, Kryetari i PD-së Lulzim Basha shpërtheu në një sulm të ashpër denoncues...

Arrestohet prokurori i Fierit për korrupsion

Sot u arrestua prokurori i Fierit Petrit Vukaj, nën akuzën për korrupsion pasiv. Sipas hetimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Vukaj dyshohet të ketë...

124252627