Bota

Sulmet në Paris – Çfarë dimë

Sulmet e të premtes në mbrëmje janë ngjarja më e rëndë terroriste në historinë e Francës. Ndërsa detajet e sulmeve po mësohen në vazhdimësi, deri...

Solidarizim mbarëbotëror me francezët

Pas sulmeve të përgjakshme terroriste në Paris, miliona qytetarë nga e gjithë bota po përcjellin solidaritetin dhe mbështetjen e tyre për francezët. Rrjetet sociale janë...

Vritet Xhoni i Xhihadit

Pentagoni ka arsye të besojë së militanti i Shtetit Islamik, i njohur si Xhoni i Xhihadit, është vrarë në një sulm me dron në Siri,...

Ballkani nё rrezik destabilizimi nga ISIS

Sipas Washington Times, CIA llogarit qё ISIS ka rekrutuar disa qindra luftёtarё islamik nga vendet e Ballkanit pёr luftёn nё Siri, pёrfshi kёtu edhe Shqipёrinё....

Jep dorëheqjen kryeministri rumun

Kryeministri rumun Viktor Ponta ka dhënë sot dorëheqjen nga posti i tij. Ai është vënë në një presion të madh popullor pas aksidentit që shkaktoi...

1 79 80 81