Kronika

Tropojë: Një minator humb jetën

Një minierë kromi është shembur sot në Tropojë. Si pasojë një minatorë ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur. Ende nuk dihen shkaqet që...

Qeveria: “La Repubblica” të kërkojë ndjesë

Qeveria: “La Repubblica” të kërkojë ndjesë

Qeveria shqiptare i kërkon gazetës italiane “La repubblica” përgenjështrimin e lajmit me titull “Flamujt e ISIS në fshatrat e Shqipërisë, fuçi baruti për Pulian”, botuar...

Zjarr në nënstacionin e Kasharit

OSSHE njofton se në mesnatë në nënstacionin elektrik të Kasharit ka rënë zjarr. Si pasojë e zjarrit zonat e Kamzës, Yzberishtit, Kasharit, pjesa e autostradës...

1 80 81 82 83 84