Pikëpamje

Sondazhet para elektorale

Burime të mirëinformuara gati gjithmonë të paguara nga Ilir Meta, shprehen se është organizuar një sondazh mbi mënyrën se si shqiptarët do të votojnë në...

Vizita në Vlorë

Burime të mirëinformuara shprehen se Kryeministri Edi Rama i ka kërkuar zyrës së tij të planifikojë një takim me bizneset e vogla të qytetit të...

Basha, kopja dhe opozita

Basha, kopja dhe opozita

Duke komentuar lajmin se qeveria ka vendosur të zvogëlojë taksat për biznesin e vogël, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha akuzoi Kryeministrin Rama se ka...

Ankthi vetëshkatërrues i Ramës

Një sëri aksionesh të vrullshme, vetëdëmtuese dhë përfundimisht idiote, përveçse kanë nxjerrë në pah një sërë zgjedhjesh minimalisht të pavenda në poste të larta të...

Rojtarët dhe demokracia

Në perëndim shtypi i lirë konsiderohet rojtar i demokracisë. Për këtë arsye, kur u mor vesh se Kryeministri Rama donte të ndryshonte kodin penal, për...

Piktura dhe diplomacia ekonomike

Piktura dhe diplomacia ekonomike

Qarkullon një histori nëpër kafenetë e Tiranës, që si shumica e historive të kafeneve mund të jetë thjesht trillim i ndonjë shakaxhiu inteligjent, por që...

Grabitja finale

Kur në vitin 1999, kampi i Mbrojtjes Civile Italiane, Arcobaleno, në Vlorë po plaçkitej nga shqiptarët, opinioni publik italian u indinjua për një shprehje të...

1173174175176177

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>