Aleksandar Lukashenko

Rusia i jep Lukashenkos 500 milion $ hua

Rusia i jep Lukashenkos 500 milion $ hua

Pas takimit të planifikuar mes presidentit rus Vladimir Putin dhe udhëheqësit bjellorus, Aleksandër Lukashenko u njoftua se Rusia do t'i jap këtij të fundit një...