iran

Irani rinis udhëtimet komerciale me Afganistanin

Irani rinis udhëtimet komerciale me Afganistanin

Irani të mërkurën rifilloi fluturimet me Afganistanin, ku talebanët morën kontrollin muajin e kaluar. "Sot Mahan Air transportonte pasagjerë midis Mashhad dhe aeroportit të Kabulit,"...

SHBA heq sanksionet për 3 iranianë

SHBA heq sanksionet për 3 iranianë

Departamenti amerikan i Thesarit tha të premten se ka hequr sanksionet kundër tre iranianëve, duke zhbllokuar pasuritë e tyre në SHBA, sipas Reuters. Zyrtarët amerikanë...

SHBA-të bllokojnë 36 faqe interneti iraniane

SHBA-të bllokojnë 36 faqe interneti iraniane

Qeveria amerikan bllokoi 36 faqe oline lajmevesh, të lidhura me qeverinë e Iranit për përhapjen e dezinformimit si pjesë e një fushate propagandistike, njoftoi të...

1234