Koaova
Nis takimi Hoti – Vuçiç në Bruksel

Nis takimi Hoti – Vuçiç në Bruksel

Ka nisur rreth orës 19:00 takimi mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ndërmjetësuar nga zyrtari i lartë i...

Kosova rikthen kufizimin e lëvizjes

Kosova rikthen kufizimin e lëvizjes

Prej të hënës së 6 korrikut, qytetarët e kosovës do të lëvizin me orare të kufizuara. Kryeministri i vendit Avdullah Hoti ka njoftuar në konferencë...