Koronavirus
Belgjika mbyll baret dhe restorantet

Belgjika mbyll baret dhe restorantet

Belgjika ka vendosur mbylljen e bareve dhe restoranteve për një muaj, duke nisur nga e hëna, për të luftuar rritjen e rasteve të koronavirusit, tha...

Franca raporton rritje të re rekord të rasteve

Franca raporton rritje të re rekord të rasteve

Ministria franceze e shëndetësisë raportoi një numër rekord prej 32,427 rastesh të reja të konfirmuara të Covid-19, të shtunën. Numri i përgjithshëm i infeksioneve që...

1 2 3 4 5 6 220