Kurti
Vuçiç-Kurti takohen në Bruksel

Vuçiç-Kurti takohen në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Kurti dhe Presidenti i Serbisë Vuçiç do të takohen të hënën, më 19 korrik në Bruksel. Takimi u njoftua në fillim të...

Haradinaj e quan Kurtin “mashtrues ordiner”

Haradinaj e quan Kurtin “mashtrues ordiner”

Ramashu Haradinaj, kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, AAK e ka quajtu kryeministrin Kurti “mashtrues ordiner”. Në një deklaratë për Kosova Press, të martën,...

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Kurti dhe Vuçiç takohen sot në Bruksel

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç do të takohen, të martën  (15 qershor), në Brukesl. Ky do të jetë takimi...

1236