Termet
Lëkundje tërmeti në jug të vendit

Lëkundje tërmeti në jug të vendit

Një tërmet me shkallë 4 rihter ka goditur vendin mëngjesin e së martës. Epiqendra ka qënë  2 kilometra nga Himara dhe është ndjerë në disa...

Tjetër lëkundje tërmeti në Kroaci

Tjetër lëkundje tërmeti në Kroaci

Kroacia u godit sërish nga një tërmet prej 4.2 të shkallës Richter. mëngjesin e së hënës. Epiqendra ishte në Petrinja. Lëkundjet u ndjënë në të...

Lëkundje të forta tërmeti në Turqi

Lëkundje të forta tërmeti në Turqi

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar në Turqi mëngjesin e të dielës. Tërmeti i shkallës 5.4 Rihter e ka patur epiqendrën në Turqinë lindore, pranë...

Tërmet 4.8 ballë në afërsi të Laçit

Tërmet 4.8 ballë në afërsi të Laçit

Një tërmet me magnitudë 4,8 ballë ra të dielën, në mëngjes. Epiqendra e tërmetit ishte 22 kilometra nga Durrësi dhe 17 kilometra nga Mamurrasi. Thellësia...

12312