Gjendet një person i vrarë në Shijak

Sot, në mëngjes, në shijak u gjend një person i vrarë. Policia deklaron se ka indetifikuar një të dyshuar për vrasjen. Personi i vrarë quhet...

Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Paris

Sot, në Paris, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministrin e Francës Manuel Valls. Në takim pritet të zhvillohen bisedime mbi Luftën kundër ISIS dhe...

NATO fton Malin e Zi të anëtarësohet

Sot, në Bruksel, Ministrat e jashtëm të Aleancës së Atlantikut të Veriut ftuan Malin e Zi të anëtarësohet në këtë organizatë. Ky është zgjerimi i...

Policia italiane arreston një shqiptar

Dje në mbrëmje, në Romë, Policia italiane arrestoi një shqiptar me katër kilogramë drogë. Droga kishte vlerën e dy milionë eurove dhe ishte e destinuar...

1 201 202 203 204 205 206