Kryeministri Rama vizitë zyrtare në Paris

Sot, në Paris, Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministrin e Francës Manuel Valls. Në takim pritet të zhvillohen bisedime mbi Luftën kundër ISIS dhe...

NATO fton Malin e Zi të anëtarësohet

Sot, në Bruksel, Ministrat e jashtëm të Aleancës së Atlantikut të Veriut ftuan Malin e Zi të anëtarësohet në këtë organizatë. Ky është zgjerimi i...

Policia italiane arreston një shqiptar

Dje në mbrëmje, në Romë, Policia italiane arrestoi një shqiptar me katër kilogramë drogë. Droga kishte vlerën e dy milionë eurove dhe ishte e destinuar...

Sërish trazira në Kuvendin e Kosovës

Sot, në Kosovë, deputetët e opozitës hodhën sërish gaz lotsjellës në sallën e Kuvendit. Seanca parlamentare u ndërpre për të rifilluar punimet në orën 14:00....

1245246247248249250