Politikë
Lajçak viziton të mërkurën Kosovën

Lajçak viziton të mërkurën Kosovën

Përfaqësuesi i Posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pritet të vizitojë të mërkurën Kosovën. Lajmi u bë i ditur nga Zyra e...

Kancelarja Merkel nis takimet në Tiranë

Kancelarja Merkel nis takimet në Tiranë

Kancelarja gjermane Angela Merkel ka mbërritur në Tiranë ku është pritur me një ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave nga kryeministri Rama. Merkel dhe Rama...

1345671 861