Edi Rama

Fundjavë politikanësh

Gjatë fundjavës, Kryeministri Rama, kreu i PD-së Basha, Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri dhe kreu i Kuvendit Ilir Meta replikuan me njëri-tjetrin në distancë. Ndërsa...

Zgjedhjet e Dibrës — 5 gjëra që kuptuam

Zgjedhjet e Dibrës — 5 gjëra që kuptuam

Zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë së Dibrës sollën fitore të thellë për PS-në dhe, për shumëkënd, të papritur në këto përmasa. Ndërsa një analizë e...

Miratohet ligji i vetingut

Miratohet ligji i vetingut

Ligji i vetingut u miratua sot në Kuvend vetëm me votat e mazhorancës. Ky ligj rregullon mënyrën se si do të bëhet rivlerësimi i gjyqtarëve...

1 97 98 99 100 101 104