Lajçak
Lajçak viziton Kosovën dhe Serbinë, më 12 tetor

Lajçak viziton Kosovën dhe Serbinë, më 12 tetor

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun midis Serbisë dhe Kosovës, Miroslav Lajcak, do të vizitojë Beogradin dhe Prishtinën javën e ardhshme, ka mësuar Tanjug....

Nis dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel

Nis dialogu Kosovë-Serbi në Bruksel

Ekipet negociatore Kosovë-Serbi do të takohen të hënën, më 28 shtator, në Bruksel. Takimi u njoftuan nga i dërguari i BE-së për dialogun mes Kosovës...