Tiranë

Gjykata e Lartë liron Elvis Roshin

Gjykata e Lartë liron Elvis Roshin

Gjykata e Lartë liroi sot Kryebashkiakun e Kavajës Elvis Rroshi. Në qershor të 2016, Gjykata e Tiranës vendosi masën “arrest shtëpie” për kryebashkiakun e Kavajës....

Ndahet nga jeta Gilman Bakalli

Ndahet nga jeta Gilman Bakalli

Sot mbasdite u nda nga jeta, në moshën 49 vjeçare, publiçisti, përkthyesi dhe pedagogu Gilman Bakalli. Mediat raportojnë se ai vuante nga një leucemi akute....

1 4 5 6 7 8 21