Mungesë ilaçesh në QSUT

Në Qendrën Spitalore Universitare Nënë Tereza mungojnë ilaçet për sëmundjet e zemrës dhe diabetin. Sipas gazetes Sot, pacientët detyrohen që t'i blejnë ato në farmaci,...

Aksion kundër informalitetit të taksive

Ministria e Transportit ka filluar një aksion kundër informalitetit të taksive. Ministri Haxhinasto deklaroi sot se vetëm në muajin nëntor janë evidentuar në Tiranë 20...

Interes për konçesionin e Rrugës së Kombit

Ministri i Transporteve Edmond Haxhinasto ka bërë të ditur sot se dy kompani kanë shfaqur interes për marrjen me konçesion të rrugës së Milot-Morinë. Ministria...

Ylli Manjani emërohet Ministër i Drejtësisë

Ylli Manjani emërohet Ministër i Drejtësisë

Ylli Manjani është emëruar Ministër i Drejtësisë, pak orë pas dorëheqjes së  Nasip Naços. Emërimi i Manjanit u zyrtarizua pas takimit në Kryeministri të kryeministrit Rama,...

Qeveria nuk do të rrisë taksat

Kryeministri Rama deklaroi sot se nuk do të rriten taksat.  Në një takim me Dhomën e Tregtisë, Rama u shpreh se reformat anti informalitet, të...

1 412 413 414 415 416 417