Anti-klientelizmi klientelist i Bashës

Anti-klientelizmi klientelist i Bashës

Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, ka sulmuar ashpër Kryeministrin Rama për klientelizëm të hapur në favor të një grupi biznesmenësh dhe politikanësh të afërt me...

Qetësia, dashuria dhe luksi i Ilir Metës

Në intervistën e djeshme, gazetarja Ardita Simicia e Zërit të Amerikës ia doli t’i heqë Zotit Meta qetësinë dhe dashurinë që ai u sugjeron gjithmonë...

PD:  Tjetër kontratë klienteliste e qeverisë

PD:  Tjetër kontratë klienteliste e qeverisë

“Ministria e Shëndetësisë jep 125 milionë lekë për të blerë autoambulancat tek kompania e 29 Juaguarëve” Partia Demokratike deklaroi se autoambulancat për spitalet dhe qëndrat...

Ahmetaj 2014 vs Ahmetaj 2015

Ahmetaj 2014 vs Ahmetaj 2015

Luljeta Progni "Doing Business Report, sukses mbresëlënës, kapërcim historik, më i miri në 25 vjet për Shqipërinë”. Kështu e komentoi një vit më parë Ministri...

1 124 125 126 127 128 131