Rajon & Diaspora

Kryeministri dhe 300 mijë bebet

Kryeministri dhe 300 mijë bebet

Kryeministri Rama bëri publike para pak javësh fillimin e një fushate për regjistrimin e shqiptarëve që jetojnë jashtë vendit. Edhe pse detajet e kësaj nisme...

Arrestohet deputetja kosovare Albulena Haxhiu

Deputetja kosovare e Lëvizjes Vetëvendosje Albulena Haxhiu është arrestuar sot paradite në Prishtinë. Në momentin e arrestimit ajo ka qenë duke udhëtuar për të marrë...

Greqia, pagesë sociale për minoritarët

Qeveria greke parashikon të japë një pagesë sociale për minoritarët grekë, në vitin 2016. Shuma prej 260 eurosh në muaj do të jepet për minoritarët...

Dita e Pavarësisë, ngrihet flamuri shqiptar edhe në Boston

[video width="400" height="230" mp4="https://www.exit.al/////wp-content/uploads/2015/11/Ngritja-e-flamurit-ne-Boston.mp4"][/video] Edhe në Boston është ngritur sot flamuri shqiptar në nderim të Ditës së Pavarësisë. Dhjetra shqiptaro-amerikanë janë mbledhur sot para Bashkisë...

1 74 75 76 77