Bjellorusi
BE sanksione të reja për Bjellorusinë

BE sanksione të reja për Bjellorusinë

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian do të diskutojnë mbi sanksionet e reja kundër Bjellorusisë të enjten, 19 nëntor, tha ministri i jashtëm gjerman Heiko...

Bjellorusia arreston dhjetëra protestues

Bjellorusia arreston dhjetëra protestues

Policia në Bjellorusi të dielën arrestoi dhjetëra njerëz në Minsk gjatë protestave kundër Alexander Lukashenko, raportoi Reuters. Policia ka përdorur plumba gome kundër protestuesve. Agjencia...

1000 të arrestuar në Bjellorusi të dielën

1000 të arrestuar në Bjellorusi të dielën

Mbi 1,000 protestues u arrestuan të dielën në Bjellorusi, në fundjavën e 13-të të protestave për dorëheqjen e udhëheqësit Aleksandër Lukashenk0 dhe zgjedhje të reja...

Arrestohen qindra qytetarë në Bjellorusi

Arrestohen qindra qytetarë në Bjellorusi

Sigurimi i shtetit në Bjellorusi ka arrestuar qindra protestues të dielën Minsk. Pasi protesta në qendër të kryeqytetit u shpërnda nga shërbimet e sigurisë, protestuesit...

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi

Vazhdojnë protestat në Bjellorusi

Sot, qytetarët në Minsk, Bjellorusi protestuan për të 13-ën të diele me radhë, kundra presidentit Aleksandër Lukashenko. Ata kanë që prej 9 gushtit që kërkojnë...

123458

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>