Shqiperia
Shqipëria kualifikohet në finalen e Eurovision

Shqipëria kualifikohet në finalen e Eurovision

Shqipëria u kualifikua në finalen e festivalit të muzikës europiane Eurovision. Vendi përfaqësohet nga këngëtarja Anxhela Peristeri me këngën Karma. Gjatë gjysmëfinales së dytë, në...

Vende për tu vizituar: Thethi

Vende për tu vizituar: Thethi

Shqipëria po bëhet gjithnjë e më e famshme për vijën e saj mahnitëse bregdetare, ujërat e kristaltë dhe plazhet me rërë të virgjër, por në...

123415