vaksina kunder Covid-19
Rusia miraton vaksinën e tretë kundër Covid-19

Rusia miraton vaksinën e tretë kundër Covid-19

Rusia ka miratuar vaksinën e tretë kundër koronavirusit, njoftoi kryeministri rus, Mikhail Mishustin. Vaksina CoviVac është krijuar nga Qendra Chumakov në Moskë. Vaksina CoviVac  duhet...

Papa Françesku vaksinohet kundër Covid-19

Papa Françesku vaksinohet kundër Covid-19

Papa Françesku u vaksinua të enjten kundër koronavirusit. Lajmin e bëri të ditur Vatikani. “Sipas programit të vaksinimit të Vatikanit të nisur të mërkurën, doza...

78 mjekë e epidemiologë vaksinohen sot

78 mjekë e epidemiologë vaksinohen sot

78 anëtarë të personelit mjekësor do të vaksinohen të mërkurën nga Covid-19. Ata që do të vaksinohen do të jenë mjekë dhe infermierë si dhe...

1234