Vladimir Putin
Biden nis turin 8-ditor në Evropë

Biden nis turin 8-ditor në Evropë

Presidenti amerikan, Joe Biden, niset të mërkurën drejt Evropës, ku përgjatë 8 ditëve në vazhdim, do të marr pjesë në një sërë takimesh që synojnë...

Rusia i jep Lukashenkos 500 milion $ hua

Rusia i jep Lukashenkos 500 milion $ hua

Pas takimit të planifikuar mes presidentit rus Vladimir Putin dhe udhëheqësit bjellorus, Aleksandër Lukashenko u njoftua se Rusia do t'i jap këtij të fundit një...

Putin akuzon Ukrahinën për spastrime politike

Putin akuzon Ukrahinën për spastrime politike

Presidenti Vladimir Putin deklaroi të premten në këshillin rus të sigurisë se Ukrahina po bënte spastrim politik, sipas një raportimi të Reuters. Putin iu referua...

Biden vendos sanksione shtesë ndaj Rusisë

Biden vendos sanksione shtesë ndaj Rusisë

Shtetet e Bashkuara vendosën të enjten një sërë sanksionesh ndaj Rusisë pas raportit të muajit të kaluar për ndërhyrje në zgjedhjet e 2020 në vend,...

Moska heziton për një takim Putin-Biden

Moska heziton për një takim Putin-Biden

Rusia deklaroi të mërkurën se ishte shumë herët për të folur në lidhje me propozimin e presidentit të SHBA-ve, Joe Biden për një takim me...

123

Më të lexuarat

Dërgo informacion në mënyrë konfidenciale

Nëse keni informacion në interes të publikut mund ta dërgoni te redaksia e Exit duke zgjedhur te mbeteni anonim nëse dëshironi.

Mënyrat e dërgimit >>