Integrimi europian
Shqipëria merr Presidencën e OSBE 2020

Shqipëria merr Presidencën e OSBE 2020

Shqipëria merr sot Presidencën e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Europë (OSBE). Lajmin e bëri të ditur vetë kryeministri Rama. “Shqipëria merr presidencën e...

dje, 12:07
Donald Tusk zgjidhet president i PPE

Donald Tusk zgjidhet president i PPE

Donald Tusk u zgjodh dje presidenti i ri i Partisë Popullore Evropiane. Ai ishte kandidati i vetëm për këtë vend. Donald Tusk do të zëvendësojë...

1 2 3 6