Pikëpamje

“Mysafiri” i largët

“Mysafiri” i largët

Një moment tjetër që unë rashë në kontakt me Amerikën, pak më direkt, qe kur filluan të lejohen të vijnë për vizitë në Shqipëri, të...

Veliaj falenderon çdo 1 minutë Ramën

Veliaj falenderon çdo 1 minutë Ramën

Kryebashkiaku Erion Veliaj mbajti një fjalim të martën gjatë prezantimit të projektit planin për rindërtimin e zonës së Kombinatit, ndër më të dëmtuarat nga tërmeti...

Opinion: A bëhet mësimi me WhatsApp?

Opinion: A bëhet mësimi me WhatsApp?

“Nuk kam para, por dua të arsimohem” shkruhej në një nga ato pankartat e protestave të studentëve. Në fund të vitit 2018, protestat studentore u...

Djali i diktatorit dhe faji i mbetur jetim

Djali i diktatorit dhe faji i mbetur jetim

Fëmijët e diktatorëve nuk e kanë të lehtë. Ata mbajnë mbi shpinë arsenalin e krimeve që kanë kryer prindërit e tyre; mbajnë mbi shpinë traumën...

1 2 3 4 5 164